Categories: Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia Parafialne XIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj celebrujemy 14. niedzielę zwykłą i niedzielę miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. Poniedziałek, 08.07. będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, w czwartek, 11.07. będziemy obchodzić Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, a w sobotę wspominamy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3.  W lipcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najdroższej Krwi Chrystusa, które będą prowadzone codziennie w dni powszednie o godz. 17.30. i w niedzielę o godz. 19.30. oraz na kwadrans adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy przed Mszą wieczorną.
  4. Witamy w naszej wspólnocie ks. Mateusza Kaźmierczaka który rozpoczyna posługę w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Rodziny aby jego posługiwanie przyniosło owoce głoszonej Ewangelii.
  5. W sobotę, 13.07. wspominamy trzecie objawienie się Maryi w Fatimie. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się Różaniec i procesja z figurą NMP z Fatimy wokół kościoła. Prosimy, aby 13.07. nie wypisywać intencji różańcowych, gdyż będziemy modlić się o pokój na świecie.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w XXXII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę z grupą KATEDRA – PÓŁNOC  ELBLĄG. Jak co roku pielgrzymi wyruszą 28 lipca z elbląskiej katedry, by 11 sierpnia dotrzeć do Jasnej Góry.  Więcej informacji na plakacie. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Zachęcamy do wypisywania swoich intencji.
  7. Jak co roku nasza diecezja organizuje wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Mikoszewie i Mątowach Wielkich. Oaza to wspaniała forma spędzenia wakacji. To czas zabawy, modlitwy, odpoczynku i nawiązywania nowych relacji  z Bogiem i rówieśnikami. Rekolekcje organizowane są dla różnych grup wiekowych od 3 klasy szkoły podstawowej po liceum. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu kościoła.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela).
  9. Za tydzień, w niedzielę, 14.07. ofiary składane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na prace remontowe.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Alfons GDANIEC w wieku 79 lat.

śp. Kaźmierz GORYSZEWSKI w wieku 77 lat.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.