Categories: Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia Parafialne Jedenasta Niedziela zwykła

1.Dzisiaj celebrujemy XII Niedziele zwykła. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na nasze prace remontowe. Wraz z wpłatami na konto zostało złożone 6122 zł i 20 USD.

2. Z dniem 30 czerwca ks. Mateuszu Kazimierczak, odchodzi z naszej Parafii. Bardzo dziękujemy Mu za dwuletnią pracę pośród nas, za każde kazanie, opiekę nad różnymi wspólnotami i świadectwo wiary. Życzymy księdzu Mateuszowi sukcesów wojskowych, i dalszej radości z posługi kapłańskiej w Parafii pw. św. Wojciecha w Kwidzynie. Pożegnanie ks. Mateuszu za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Do naszej wspólnoty parafialnej, jako wikariusz przyjdzie z dniem 1 lipca ks. Piotr Radomski.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. i na kwadrans adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we środę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; we czwartek wspominamy bł. Dorotę z Mątów, patronkę diecezji elbląskiej. W poniedziałek za tydzień 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 26.06 do 30.06.2026 r. w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Bożego Ciała 10 w Elblągu. Bliższe informacje są wywieszone na plakacie w gablocie przed kościołem.

6. Dziękujemy za wczorajszy Wasz udział w spotkaniu ze słowem Bożym. Dziękuję ks. Tomaszowi, Pani Annie i Panu Michałowi, za przygotowanie tego spotkanie, za piękną muzykę i rozważania Pisma świętego.

7. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego, dziękujemy Panu Bogu za mijający rok szkolny prosząc jednocześnie o dobry, radosny czas wypoczynku wakacyjnego i urlopowego

8. Od pierwszej niedzieli lipca, czyli od 5 lipca przez cały okres wakacji do końca sierpnia, nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00

9. W czasie wakacji biuletyn parafialny nie będzie wydawany, a Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we czwartki od 15.30-17.30.

10. Dziękujemy za ofiary zbierane do puszki po Mszy św., na potrzeby Caritas parafialnego, Te ofiary będą wsparciem na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela).

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga SZYMAŃSKA w wieku 69 lat. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…